Braća Patrik i Anton Lončarić osvojili brončano odličje na mlađeseniorskom Europskom prvenstvu u Belgiji

Podijeli

Hazewinkel, 4. rujna 2022. – Na Europskom veslačkom prvenstvu za mlađe seniore (U-23) u belgijskom Hazewinkelu hrvatski reprezentativci Patrik i Anton Lončarić zauzeli su treće mjesto u finalnoj utrci dvojaca bez kormilara.

Osječki blizanci su vrhom čamca dotaknuli ciljnu ravninu s vremenom 6:44.50. Zlatna medalja odlazi u Litvu (6:37.65), a srebrna u Rumunjsku (6:39.94). Unatoč teškim uvjetima, mladi hrvatski veslači nastavili su nizati trofeje s jakih međunarodnih natjecanja, a već za dva tjedna nastupit će na još jednom velikom natjecanju – Svjetskom seniorskom prvenstvu u češkim Račicama.

Hrvatska je na mlađeseniorskom Europskom prvenstvu imala još jednu posadu – dvojac na pariće Davor Poljančić i Roko Bošković. Oni su u B finalu zauzeli četvrto mjesto s vremenom 6:39.09 i tako osvojili ukupno deseto mjesto.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Patriku i Antonu Lončariću na osvojenoj brončanoj medalji u dvojcu bez kormilara na mlađeseniorskom Europskom prvenstvu u Belgiji!

Autor: Predrag Martinović