GOG slavio u Areni na otvaranju Lige prvaka, nova prilika za prve bodove u Njemačkoj za tjedan dana

Podijeli

Objavljeno: 14. 09. 2022 – 10:41

U prvom kolu nove sezone Machineseeker EHF Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u prvom kolu ugostili danski GOG iz Gudmea. Danci su ovaj put bili prejaki za hrvatske prvake i na kraju slavili 27:31. U sljedećem kolu PPD Zagreb gostuje u Magdeburgu. Iduća domaća utakmica na rasporedu je 28.9. u 18:45 sati kada u goste dolazi Porto.

Gosti bolje otvaraju susret. Zagrebaši imaju problema s obrambenom tranzicijom u kojoj Danci nalaze laka rješenja i sredinom prvom dijela bježe na prednost 7:10. Najopasniji su očekivano Simon Pytlick i Emil Madsen a sve pod dirigentskom palicom iskusnog Mortena Olsena. Kod Zagreba po nekoliko dobrih poteza Čupića, Klisa i Leimetera. Slavić je u par navrata spašavao Zagreb međutim ništa slabiji nije bio niti vratar gostiju Thulin koji je u prvom dijelu upisao čak devet obrana. U zadnjim sekundama prvog dijela Simon Pytlick zabija svoj treći pogodak i GOG odlazi na predah sa +6 (12:18). Emil Madsen je također tri puta bio precizan za goste u prvom dijelu dok je za Zagreb pet pogodaka upisao Ivan Čupić.

Danci u drugom poluvremenu nastavljaju istom brzinom i već nakon nepunih deset minuta u nastavku bježe na +10. U potrazi za pravim rješenjem trener Obrvan izrotirao je gotovo sve igrače s klupe međutim pravi odgovor ponajprije na izrazito brzu i preciznu napadačku tranziciju gostiju ovaj put izostaje. Obrana Zagrebaša danas nije izgledala kao na finalnom turniru SEHA – Gazprom lige u Zadru prije nešto manje od dva tjedna. Nova prilika za dokazivanje na rasporedu je već za tjedan dana kada ‘Lavovi’ putuju u Njemačku na ogled s njemačkim prvakom Magdeburgom.

Na kraju 27:31 za danski GOG . Prvi strijelci Zagrebaša bili su Ivan Čupić i Csaba Leimeter sa po pet pogodaka dok su Timur Tibirov i Luka Klarica dodali po četiri. Za GOG – Jerry Tolbring i Lukas Jorgensen po pet. Dino Slavić imao je dobru večer upisavši 12 obrana.

PPD Zagreb – GOG 27:31 (12:18)

PPD ZAGREB: Slavić 12 obrana, Turčić; Čavar 1, Faljić, Klarica 4, Gojun, Srna 2, Klis 2, Musa 1, Sirotić, Matanović, Čupić 5 (2), Dibirov 4(4), Dodić, Leimeter 5, Grahovac 2. Trener Ivica Obrvan.
GOG: Dorgelo, Thulin 15 obrana, 1 pogodak; Pytlick 3, Pedersen 2, Jakobsen 1, Dreyer, Tollbring 5, Madsen 3, Jorgensen 5, Leger 3, Rasmussen 3, Kildelund, Zachariassen 4, Als, Cehte 1, Olsen. Trener Nicolej Krickau.