Judašica Ines Filipović osvojila broncu na juniorskom EP-u u Pragu

Podijeli

Prag, 16. rujna 2022. – Na Europskom juniorskom prvenstvu (do 21 godine), kojem je od 15. do 18. rujna domaćin Prag (Češka), drugog natjecateljskog dana Hrvatskoj je stigla prva medalja. Ines Filipović osvojila je treće mjesto u kategoriji do 63 kg.

Mlada Zagrepčanka nastupila je u kategoriji do 63 kg s 25 natjecateljica, a iako nije bila jedna od nositeljica, od samog početka natjecanja pokazala je kvalitetu. Ždrijeb ju nije „mazio“ pa je već u 1. kolu imala neugodnu domaću predstavnicu Annu Skalsku, protiv koje je nakon samo minute i pol stigla do pobjede odličnim kontranapadom za prvi ostvareni ippon. U 2. kolu išla je na drugu nositeljicu kategorije, Francuskinju Melkiju Auchecorne, koja je agresivno otvorila borbu protiv naše natjecateljice, ali je Filipović odgovorila odličnim napadom. Dovela je suparnicu u parter te borbu završila efikasnim gušenjem. U četvrtfinalu slijedio je dvoboj s Izraelkom Adeline Novitzki. Predstavnica Izraela, i kasnije osvajačica zlatnog odličja, pokazala je dominantnost u borbi za finale te joj je bilo dovoljno samo 50 sekundi za pobjedu. U borbi za broncu Filipović je bila bolja od Nizozemke Kamile Nalbat.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Ines Filipović osvajanje brončane medalje na juniorskom EP-u u Pragu!

Autor: Predrag Martinović